Олимпиакос с четвърта поредна загуба

Тимът на селекционера на българския национален отбор Пини Гершон – Олимпиакос претърпя четърта поредна загуба, след като тази вечер в Пирея отстъпи на италианския шампион Монтепаски (Сиена) със 73:80. Двубоят бе последен за двата тима в група А на надпреварата, като след него Монтепаски се „бетонира” на втора позиция след ЦСКА (Москва), докато Олимпиакос остана на 5-о място в потока със 7 победи и 6 загуби. И двата тима вече се класираха за Топ 16 на Евролигата и очакват жребия на 4 февруари, който ще се проведе в Мадрид.

Най-резултатен за домакините от Олимпиакос беше Марк Джексън с 23 точки, Лин Гриър наниза 14, а Йоанис Бурусис се отличи с 11 при поражението на домакините.

Теръл Макинтайър отбеляза 19 точки, Кшищоф Лавринович реализира 16, Владо Илиевски се отличи с 13 за успеха на Монтепаски.

През първото полувреме гостите от Сиена демонстрираха по-концентрирана игра и съвсем логично водеха след първата четвърт с 18:15, а впоследствие на почивката с 41:31. През втората половина на срещата домакините от Олимпиакос се окопитиха и след много силно включване на Лин Гриър, Бурусис и Теодосич смъкнаха разликата само на 1 точка в полза на противнкиа за 52:53 след 30 минути игра. Впоследствие в четвъртата част Олимпиакос заигра още по-уверено и след два наказателни удари на Марк Джексън тимът на Пини Гершон дръпна с 66:60. В следващите минути обаче италианския шампион тотално обърна събитията в своя полза и след серия от 12-4 излезе отново напред в резултата за 72:70. Оттук до края Монтепаски съумя да натрупа аванс от няколко точки, който поддържаше до края и в крайна сметка излезе победител в срещата.