Кристиан Димитров и Хайдук крачат към Шампионската лига (видео)

Капитанът на Хайдук (Сплит) Мийо Цакташ вкара единствения гол за успеха с 1:0 при гостуването на Истра 1961 в мач от 28-ия кръг на хърватското първенство. Успехът бе едва втори на чужд терен за "белите" през последната година.

В състава на Игор Тудор като титуляр започна Кристиан Димитров. Именно бившият защитник на Ботев (Пловдив) донесе драматичната победа срещу Интер (Запрешич) преди няколко дни, но тогава той влезе като резерва.
Димитров игра добре и пресече няколко опасни атаки на домакините. Хайдук имаше и сериозна доза късмет, защото голът на Цакташ падна след комична грешка на вратаря на Истра Томислав Дука. Стражът изпусна топката след центриране на Юранович още в 6-ата минута, Жайро технично подаде на далечната греда към Цакташ и той се разписа с глава.

След почивката Гедеон Гузина нацели гредата за Истра. Тимът от Пула регистрира трета поредна загуба и заема 8-о място в класирането. Хайдук вече е втори, с точка аванс пред Риека, но и с мач повече. Динамо (Загреб) е убедителен лидер, но битката за втората позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионската лига, ще е до самия край на сезона.
И ако Хайдук е във възход, то на другия полюс е представянето на Интер (Запрешич), където играе Борислав Цонев. Днес тимът на българския халф беше разгромен с 0:3 у дома от Горица. Цонев игра до почивката. Загубата е седма поред за Интер, който е на дъното в таблицата зедно с новака Вараждин.

Треньор на Горица е бившият футболист на ЦСКА Сергей Якирович. Неговият отбор е на 6-о място в класирането.