Етър и Дунав спретнаха шоу с 8 гола, радостта е за болярите (видео)

Етър и Дунав сътвориха невиждано голово шоу на стадион "Ивайло" в първи мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига. Тимът от Велико Търново победи "драконите" с 5:3, а срещата беше изпъстрена с драматични моменти. Милчо Ангелов (8) даде аванс на домакините, а Фернандо Кавалканте (20) изравни. Флорент Боджадж (39) отново изведе болярите напред с глава. Тонислав Йорданов (63, 76) също се разписа с прекрасен удар от фаул, а след това и след подаване на Милчо Ангелов. Стефан Христов (78) намали изоставането на "драконите", а Свилен Щерев (82) направи финала на мача инфарктен. В добавеното време Здравко Илиев (90+1) сложи край на спора. И двата тима са в долните етажи на класирането. "Виолетовите" са на 10-о място с 27 точки, а русенци заемат 13-а позиция с 19 точки и изпреварват само тоталния аутсайдер Витоша (Бистрица).
При подновяването на сезона Етър затрудни Локомотив (Пловдив), но в последните минути отпадна физически и загуби с 0:2. Дунав пък направи нулево равенство с Арда (Кърджали). "Драконите" търсеха реванш от "виолетовите" за поражението с 0:2 през есента.
След напускането на Александър Дюлгеров и Красимир Станоев Петко Петков нямаше голям избор при определянето на стартовия състав. Флорент Боджадж бе възстановен и започна като титуляр в предни позиции заедно с Тонислав Йорданов и Милчо Ангелов. В титулярния състав попадна и Антон Огнянов.
Русенци бяха без трайно контузения Митко Митков. В атака се разчиташе на Григор Долапчиев, Стефан Христов и Юлиан Ненов.
В 3-ата минута станахме свидетели на първия точен удар към една от двете врати. Той бе на сметката на Етър, след като Боджадж успя да се измъкне зад гърба на защитата. В наказателното поле той се засуети, но успя да шутира право в ръцете на Благой Макенджиев. В 8-ата минута домакините поведоха в резултата с хубав гол на Милчо Ангелов. Нападателят на болярите беше намерен с дълъг пас зад гърба на защитата от Антон Огнянов. За Ангелов остана да покаже скоростта си и да шутира с левия крак, за да отбележи във вратата на Макенджиев.
Дунав успя да заличи пасива си с първия точен удар във вратата на Етър. Това стана в 20-ата минута, в която Ивайло Лазаров получи подаване от Стефан Христов. Лазаров успя да овладее топката и центрира в наказателното поле, а там най-съобразителен бе Фернандо Кавалканте, който засече с десния си крак и зарадва своите съотборници.
В 32-ата минута Долапчиев комбинира добре със Стефан Христов, а последният стреля към вратата на Христо Иванов. Топката обаче спря от грешната страна на мрежата. В 39-ата минута Боджадж ознаменува завръщането си в игра с гол, който пък даде нова преднина на Етър. Здравко Илиев получи подаване на десния фланг, вдигна глава, за да види по-добре случващото се в наказателното поле, и постави топката на главата на връхлитащия Боджадж, който засече във вратата на Макенджиев за 2:1.
Две минути по-късно "драконите" можеха да изравнят, но удар на Стефан Христов, който бе намерен от Петко Цанков в уличка зад гърба на защитниците на Етър, срещна страничната греда.
В 50-ата минута Росен Колев можеше да допусне фатална грешка, след като се почуди как да изчисти топката от своето наказателно поле. Бранителят спря на гърди кълбото и го поднесе на Боджадж, чийто удар обаче попадна в ръцете на Макенджиев. Три минути по-късно страхотно спасяване на Христо Иванов не позволи на Дунав да изравни резултата. Юли Ненов шутира опасно, а топката бе насочена право в сглобката. Христо Иванов обаче с котешки рефлекс успя да избие в корнер. В 63-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза прекрасен гол с удар от фаул от над 20 метра, който не остави абсолютно никакви шансове за намеса на Макенджиев.
В 76-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза втория си гол в мача. Трима футболисти на Етър изскочиха зад гърба на защитата на гостите, а Милчо Ангелов видя Йорданов, попаднал на върха на атаката. С успореден пас на голлинията той намери младока, а Йорданов от няколко метра не сбърка.
Само 120 секунди по-късно Дунав намали изоставането си с гол на Стефан Христов, изведен от Фернандо Кавалканте. Нападателят пусна топката покрай Христо Иванов за 4:2, а тя бавно продължи към вратата и се оплете в мрежата. При гола обаче Христов получи контузия, но остана в игра.
Влезлият от пейката Свилен Щерев направи последните минути на мача инфарктни, след като отбеляза във вратата на Етър в 82-ата минута. Крилото на гостите засече добро центриране на друга резерва - Дуде Ндонгала и върна надеждите на своя тим.
В първата минута на добавеното време Здравко Илиев сложи край на спора. След бърза контраатака на домакините Милчо Ангелов изведе бранителя, който пробяга над 70 метра и останал очи в очи с Благой Макенджиев реализира за 5:3.