Байерн си създаде проблеми, но Левандовски бързо ги реши (видео)

Рекордьорът по трофеи от турнира за Купата на Германия Байерн (Мюнхен) елиминира Айнтрахт (Франкфурт) във втория полуфинал от тагодишната надпревара след успех с 2:1. Иван Перишич и Роберт Левандовски отбелязаха попаденията за баварците, а малко преди попадението на поляка резервата Дани да Коща изравни.

Във финала, който ще се състои на 4 юли в Берлин, Байерн ще срещне Байер (Леверкузен). Вчера "аспирините" с лекота преодоляха четвъртодивизионния Саарбрюкен с 3:0.

Байерн стигна до финала за трета поредна година. За футболистите на Ханзи Флик бе допълнителна мотивация, че съперник на "Алианц Арена" бе точно Айнтрахт, който ги победи в спора за отличието през 2018 година. Тогава начело на "орлите" беше Нико Ковач, който вече имаше подписан договор с мюнхенския гранд.
Байерн е печелил купата общо 19 пъти, а Айнтрахт остава с 5 трофея. Финалът преди две години не е единствен помежду им. Те се срещнаха в последния мач от турнира и през 2006-а, когато баварците се наложиха с 1:0.
Преди малко повече от две седмици Байерн разгроми Айнтрахт с 5:2 в 27-ия кръг от Бундеслигата и мнозина очакваха германският гранд отново да постигне безпроблемен успех. След подновяването на сезона баварците са в серия от пет победи в Бундеслигата и вкараха 17 гола. Айнтрахт пък се отдалечи от зоната на изпадащите с победите на чужд терен срещу Вердер (бремен) и Волфсбург, но през изминалия уикенд се провали у дома срещу Майнц 05 и загуби с 0:1.
Атаката на Байерн водеше намиращият се във великолепна форма Леванодовски. Полякът и Томас Мюлер ще са наказани за гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) след няколко дни, но днес бяха титуляри. Тиаго Алкантара вече е възстановен, но започна на пейката. По фланговете нападаха Кингсли Коман и Иван Перишич. Хърватинът бе предпочетен пред Серж Хнабри, който изпитва болки в гърба.
Айнтрахт беше без наказания Филип Костич и това бе най-големият проблем за наставника Адолф Хютер. Мястото на сърбина зае Тимъти Чандлър. В предни позиции "орлите" разчитаха на португалеца Андре Силва, а най-близо до него действаше Мият Гачинович. Себастиан Роде излезе срещу бившия си отбор, а аут заради контузии бяха Желсон Фернандеш и Гонсало Пасиенсия.
Гостите излязоха с фланелки, на които бе изписан слоганът
Животът на черните има значение
“. По този начин клубът изрази подкрепата си в борбата срещу расизма.
В началните минути "орлите" бяха доста стъписани и имаха късмет, че не получиха гол. Доминик Коор изби от голлинията удар на Мюлер, а после Левандовски като по чудо се размина с попадението. Слд четвърт час игра Мюлер центрира на главата на Перишич, който бе напълно непокрит и с плонж разстреля Кевин Трап за 1:0.
Кингсли Коман и Левандовски пропуснаха още няколко чисти положения, но Байерн се забавляваше на терена и не се виждаше как Айнтрахт може да се противопостави.
През второто полувреме Айнтрахт заигра с повече агресия и това до известна степен смути домакините. Минималната преднина не им даваше достатъчно спокойствие, защото една грешка можеше да струва скъпо. В 70-ата минута японецът Дайчи Камада се обърна в наказателното поле и подаде хитро към друга резерва - Дани да Коща. Последва плътен удар и Мануел Нойер нямаше шанс да се намеси - 1:1.
Изглеждаше, че баварците ще имат трудни последни минути, но Роберт Левандовски се погрижи това да не се случи. След хубава комбинация с участието на Алфонсо Дейвис и Кимих, Лева прати топката в мрежата. Първоначално бе маркирана засада, но след намесата на ВАР голът правилно беше зачетен. Той бе под номер 46 през сезона за звездата на Байерн.
В края Ханзи Флик затвори мача с пускането на Хавиер Мартинес и до изненада не се стигна. Байерн  вече има 12 поредни победи във всички турнири и продължава да мечтае за требъл. Отборът се нуждае от още два успеха, за да си осигури титлата, а в Шампионската лига му предстои протоколен реванш срещу Челси след категоричната победа с 3:0 в Лондон.