Бивши футболисти на Славия и Ботев (Пд) бележат в Унгария

28-ият кръг в унгарското първенство започна с три мача, в два от които голове отбелязаха футболисти, познати в България от престоя си в родното първенство. Националът на Северна Македония Кире Ристевски се разписа при успеха на Уйпещ над Дебрецен с 3:1, а Фернандо Виана вкара за Кишварда срещу Мезьокьовешд.

Бившият защитник на Славия Ристевски откри резултата за Уйпещ с хубав удар от воле след центриране от корнер. Другите два гола за тима от Будапеща срещу Дебрецен бяха дело на Кристиан Симон. За гостите като резерва се появи миналият през Левски Бабатунде Адениджи.
Доскорошният нападател на Ботев (Пловдив) Фернандо Виана беше точен за равенството на Кишварда срещу Мезьокьовешд - 1:1. Бразилецът се разписа за трети път през сезона, но отборът му не можа да стигне до победата и заема 7-о място в класирането.
Георги Миланов не игра за МОЛ Фехервар при равенството 1:1 срещу носителя на Купата на Унгария Хонвед. Тимът на българина поведе с гол на Неманя Николич още в 4-ата минута, но в 18-ата нападателят пропусна дузпа, а след почивката Роланд Уграй изравни. Бившият защитник на ЦСКА Тончи Кукоч не беше в групата на Хонвед.