Камен Хаджиев не влезе при загуба на Академия Пушкаш

Академия Пушкаш отстъпи с 0:2 на Залаегерсег в двубой от 27-ия кръг на унгарското първенство и остана на пето място вкласирането, но няма победа в 4 поредни шампионатни мача. Българският защитник Камен Хаджиев беше в групата за срещата, но остана на резервната скамейка.

Залаегерсег се намираше в зоната на изпадащите преди паузата заради пандемията, но след подновяването на сезон първо разгроми Капошвар с 6:0, а днес постигна нов успех. Головете отбелязаха Гергей Бобал в 47-ата минута и Давид Бобал в 86-ата.
В последния късния мач тази вечер Ференцварош не срещна проблеми с Диошдьор - 3:0. Всички попадения паднаха след почивката и бяха дело на Франк Боли, Олександър Зубков и Ендре Ботка.

Водач в класирането и почти сигурен шампион е Ференцварош с 63 точки, следван от МОЛ Фехервар на Георги Миланов с 54 и Мезьокьовешд с 45.