Шокираща загуба за Байерн при подновяването на Бундеслигата (видео)

Европейският баскетбол се завърна, но с голяма цена за Байерн (Мюнхен). Домакините на финалния турнир в баскетболната Бундеслига претърпяха неочаквано поражение от Рациофарм Улм и въпреки че нанизаха 15 тройки, отстъпиха с 10 точки разлика - 85:95 (20:18, 20:23, 18:21, 27:33).

По средата на втората част баварците си осигуриха осемточков аванс, но той бе стопен набързо и Улм дори излезе напред преди голямата почивка - 40:41. Гостите продължиха да се представят блестящо до самия край на мача, като още в началото на четвъртия период взеха двуцифрен точков аванс, който не изпуснаха до финалната сирена.

Тайлър Харви поведе Улм с 21 точки, завършвайки с безупречна стрелба от зоната за 2 - 7/7. Томас Клепейш добави 17 точки, Арчи Гудуйн се отчете с 11, а Гавин Шилинг остана с 10 точки. За Байерн най-добър бе Владимир Лучич с 23 и 8 борби. Бившият играч на Чикаго Булс Пол Зипсър се отчете с 16 точки, Данило Бартел вкара 13, а Петери Копонен допълни с 11 точки.
В другия двубой от вчерашния ден Гьотинген надделя над ХАКРО Крайлсхайм Мерлинс с 89:78. Днес предстоят два мача - от 16:00 Франкфурт се изправя срещу АЛБА (Берлин), а от 20:30 Вехта играе срещу Лудвигсбург.