В Хърватия засипаха с похвали Кристиан Димитров

Бившият защитник на Ботев (Пловдив) Кристиан Димитров бе големият герой за своя Хайдук (Сплит). Тимът от Сплит спечели с 2:1 домакинството си на Интер (Запрешич) на Боби Цонев, а победното попадение вкара бранителят на националния отбор, който се извиси над всички в 97-ата минута и се разписа с глава.

Последва бурна радост на терена на стадион „Полюд“, а всички футболисти, треньорският щаб и служителите на Хайдук се хвърлиха върху Димитров след попадението му.

То бе наистина важно, защото позволи на отбора да се изкачи на второ място в елитната дивизия на хърватския футбол, а то в края на сезона може да бъде с цената на участие в квалификациите на Шампионската лига.

Иначе Иван Мамут откри за Интер Запрешич, но след час игра Мийо Чаткаш изравни от дузпа. В 63-ата минута Боби Цонев бе заменен, а Кристиан Димитров се появи на терена в 80-ата и стана герой за своя отбор.

Това е първо попадение за 23-годишния български национал с екипа на Хайдук, след като пристигна в тима през февруари.

Медиите в Хърватска засипаха с похвали бившия централен защитник на Ботев.

„Димитров бе спасителят на хората от Сплит“, пише Sportklub.

Sportske Jutarnji пък отбелязва: „Огромен празник и Хайдук отново е в борбата за Шампионска лига, а героят бе резервата Димитров“.

„Какво мъчение за Хайдук, но в крайна сметка жокерът Димитров влезе от резервната скамейка и в ролята на централен нападател донесе ключовия успех“, започва материала си за срещата Slobodna Dalmacija.

Net.hr допълва: „След истинска драма защитникът Димитров направи това, което цял мач не успяха нападателите“.