Новият треньор на Динамо (З) тръгна с лесна победа (видео)

Аутсайдерът Вараждин не затрудни сигурния шампион Динамо (Загреб) в мача помежду им от 27-ия кръг, с който се поднови първенството на Хърватия. Игор Йовичевич дебютира начело на Динамо, а футболистите му с лекота стигнаха до победа с 3:1 и имат аванс от цели 20 точки пред втория Хайдук (Сплит), който в петък се добра до измъчен успех срещу Интер (Запрешич) с гол на българския национал Кристиан Димитров в последните секуни.

Динамовци играха без напрежение и в средата на първото полувреме вече водеха с 2:0. Резултата откри Ариан Адеми (13'), а малко след това се разписа и Бруно Петкович от дузпа. Колумбиецът Хорхе Обрегон върна интригата в 79-ата минута, но 19-годишният Андрия Марин вкара трети гол за гостите в добавеното време.
Другата добра новина за "модрите" от деня е новият договор на защитника Кевин Теофил-Катерин. Французинът пристигна на "Максимир" преди две години от Сент Етиен и бързо се превърна в един от лидерите на отбора.

Много съм щастлив. Желанието ми беше да остана в Динамо. Заедно със семейството ми се чувстваме отлично в Загреб. Искам да изживея още хубави моменти с тима", сподели Теофил-Катерин.