Звезда загря за дербито с разгром, 17-годишен дебютира с гол (видео)

Пред около 14 000 фенове Цървена звезда изигра първия си шампионатен мач, след като си осигури титлата в Сърбия. Отборът на Деян Станкович победи Радник (Сурдулица) с 4:1 в генералната си репетиция за дербито с Партизан от полуфиналите за купата, а младата надежда Андрия Радулович ознаменува дебюта си за сръбския гранд с гол. 17-годишният халф от Котор направи няколко красиви отигравания, с които зарадва публиката. В 85-ата минута Звезда получи дузпа и съотборниците на Радулович му дадоха възможност да се разпише, а той не я пропусна.

Гостите изненадващо поведоха с попадение на Милан Макарич в средата на първото полувреме, когато играчът на Радник избяга от засадата и преодоля Милан Борян. Чак след получения гол "червено-белите" започнаха да действат по-разнообразно и разликата в класите бързо си пролича. В 29-ата минута централният защитник Радован Панков изравни след перфектно центриране на Желко Гаврич, а в 38-ата Гаврич асистира и на Сърджан Бабич, който реализира третия си гол за сезона.
Още на почивката Станкович направи три смени, за да запази силите на част от титулярите за мача срещу Партизан след 4 дни. Дебютантът Радулович заслужи аплодисментите на феновете със серия технични изпълнения и се зарадва на първия си гол в официален мач, а в последната минута се разписа и друга резерва - Велко Симич.

Цървена звезд има с цели 14 точки повече от Партизан, а на трето място е Войводина. В късния мач днес Чукарички сензационно отстъпи на собствен терен на Инджия с 0:1 и заема 5-о място, на 8 точки зад четвъртия ТСЦ (Бачка Топола).