Ягелония на Петев с подвиг, след като губеше 0:2 половин час преди края

Българският треньор Ивайло Петев продължава с успешните мачове начело на Ягелония, като днес отборът му показа характер и завърши 2:2 срещу Висла (Плоцк) в 28-ия кръг на полската Екстракласа. Жълто-червените от Бялисток изоставаха с 0:2 половин час преди края на срещата, но играчите му успяха да се вдигнат и да стигнат до важното равенство.

По този начин отборът на бившия национален треньор на България регистрира серия от пет мача без поражение и събира 41 точки, които ги изкачват на 7-о място два кръга преди края на редовния сезон. Също 41 има и Погон (Шчечин) след тях, но директните мачове са в полза на Ягелония.

Бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридан откри резултата за гостите от Плоцк в 29-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря и не сбърка. В 61-ата минута Висла стигна до дузпа, спечелена от грузинеца Гиорги Меребашвили и реализирана от Доминик Фурман за 0:2.

Но само след 5 минути Бартош Бида върна един гол след пас на Зоран Арсенич, но основната работа за гола свърши Пшемислав Мистковски, който проби от дясно и сервира топката в наказателното поле. Крайното 2:2 оформи Яков Пулийч в 4-ата минута на добавеното време с чудесно изпълнение на свободен удар.

Срещата беше много важна и за двата отбора, тъй като Висла Плоцк заема 10-о място и при успех днес щеше да се намеси в битката за попадане в плейофа за титлата. Начело в класирането е Легия (Варшава) с 54 точки пред шампиона Пяст (Гливице) с 49 и Шльонск (Вроцлав) с 43.