РБ Лайпциг с нов пропуснат шанс като домакин (видео)

РБ Лайпциг направи четвърто поредно равенство като домакин в Бундеслигата. Този път тимът на Юлиан Нагелсман не успя да победи последния в класирането Падерборн, като срещата завърши 1:1.

Домакините от Лайпциг играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като Упамекано получи втори жълт картон в 43-ата минута. Патрик Шик откри резултата в 27-ата минута след асистенция на Тимо Вернер. Щродиек изравни в самия край на срещата.

Тимът на Юлиан Нагелсман вече няма загуба 11 поредни мача в Бундеслигата, но пропуснатите шансове на собствения му стадион го лишиха от възможност да се бори за титлата. Той изостава на 11 точки от лидера Байерн. Падерборн остана на дъното на класирането, като изостава на осем точки от 16-ия Фортуна Дюселдорф.

Звездата на Лайпциг Тимо Вернер попадна в центъра на вниманието през седмицата, след като се разбра, че се е договорил с Челси за трансфер през лятото. Именно той бе най-активният играч на домакините в началото на срещата и постоянно тормозеше защитата на съперника.
Вернер, който има четири гола след подновяването на първенството, на няколко пъти се изова на добри позиции, но ударите му не затрудниха вратаря Цингерле. Стражът обаче трябваше да се намесва след хубав опит на Нкунку. Нападението на Лайпциг все пак матира защитата на гостите в 27-ата минута. Отлична атака мина през Нкунку и Вернер, който намери Шик, а чехът прати топката в мрежата.
Отборът на Нагелсман имаше голямо предимство по отношение на притежението на топката, но не създаваше много положения. Малко преди почивката домакините останаха с човек по-малко. Упамекано си изкара втори жълт картон за излишно нарушение в центъра.
Червеният картон определи начина на игра през второто полувреме. Лайпциг бе много по-затворен и предостави инициативата на съперника. Падерборн обаче не създаде почти нищо.
Двама отбора имаха по-едно по-сериозно положение в средата на полувремето. Грешка в защитата на гостите изведе Вернер на прекрасна позиция, но ударът му от малък ъгъл не намери вратата. Малко по-късно Падерборн стигна до една от редките си възможности в мача. Гасула изведе Антви-Аджей, а той стреля силно, но топката мина покрай вратата.
Към края на срещата гостите успяха на няколко пъти да организират опасни атаки, но не успяваха да стигнат до добър завършващ удар. Лайпциг обаче прие играта прекалено близо до вратата си, играеше на ръба на риска и допусна грешка. В 92-ата минута Падерборн изравни. След ъглов удар Ритер стреля, вратарят спаси, но при добавката Щродиек бе точен.
РБ ЛАЙПЦИГ - ПАДЕРБОРН 1:1
1:0 - Шик (27)
1:1 - Щродиек (92)