Втора поредна загуба за тима на Стивън Петков

Стивън Петков не успя да помогне на Карвина при гостуването на Словачко в среща от 27-ия кръг на чешкото първенство. Българският нападател влезе като резерва през второто полувреме, но тимът му отстъпи с 0:2 след голове, отбелязани още до почивката.

Резултата откри Марек Хавлик в 4-ата минута, а 38-ата Властимил Даничек се разписа от дузпа. Петков се появи на мястото на Кристи Чозе в 74-ата минута.
Втората поредна загуба след подновяването на сезона смъкна Карвина на 13-о място в класирането с 24 точки, колкото има и Злин. Словачко е на 6-а позиция, а начело е Славия (Прага) с аванс от 8 точки пред втория Виктория (Пилзен), който днес се наложи над Острава с 2:0.

Славия има и мач по-малко от единствения си преследвач, а другият гранд от столицата - Спарта, спечели с 3:0 у дома срещу Теплице и е на 5-о място, с равен брой точки със Словачко. Два гола за Спарта вкара Либор Козак, а Канга Гелор беше точен от дузпа.