Транспарант с обиди срещу Звезда прекъсна мач на Партизан (видео)

Партизан победи с 2:1 като гост Радник (Сурдулица) и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Сърбия. Всички попадения паднаха преди почивката, когато мачът беше прекъснат за близо 15 минути заради транспарант с нецензурно съдържание в агитката на "гробарите". Посланието беше адресирано към вечния съперник Цървена звезда и гласеше: "Първенствата, в които циганите не са първи, се прекратяват, докато лъжливите титли се празнуват с феновете".

Същият транспарант се появи и на домакинския мач на Партизан срещу Младост (Лучани) преди няколко дни. Тогава на трибуните не бяха допускани запалянковци, но въпреки това началото на срещата се забави, докато плакатът бъде свален.
Днес реферът Сърджан Йованович спря двубоя още в 3-ата минута, а дикторът предупреди запалянковците на "черно-белите" да приберат транспаранта. Това не се случи и в 12-ата минута съдията прибра двата отбора в съблекалнята, а ултрасите на Партизан започнаха да скандират срещу ръководството на Сръбския футболен съюз.

След близо четвърт час прекъсване мачът беше подновен и "гробарите" пропуснаха две добри положения през централния нападател Умар Садик. В 37-ата минута стражът на Радник Никола Василиевич изби в корнер шут на Бибрас Натхо. Полувремето беше продължено с цели 18 минути и във втората от тях Натхо по перфектен начин изведе Такума Асано, който откри резултата.
В 60-ата минута на първата част японският нападател се разписа отново. Той излезе сам срещу Василиевич и стреля в тялото му, но при добавката опъна мрежата. Домакините обаче върнаха интригата малко по-късно, когато Богдан Стаменкович наказа грешка в защитата на Партизан.
След почивката Садик продължи да пропуска пред вратата на Радник, а в добавеното време късметът помогна на "гробарите", които едва не си вкараха автогол. Все пак, отборът на Саво Милошевич удържа преднината си и вече чака съперника си на полуфиналите.

По-рано днес място сред последните 4 в турнира си осигури и Чукарички след обрат от 0:2 до 3:2 срещу Раднички (Ниш). Мачът беше своебразен дуел между двама от най-талантливите сръбски футболисти - Слободан Тедич, който е собственост на Манчестър Сити, но играе под наем в Чукарички, и Никола Чумич, който е под наем в Раднички от Олимпиакос.
Гостите от Ниш поведоха с два гола на Чумич (14', 23'), но малко преди края на първото полувреме Тедич намали от дузпа, а в 82-ата минута отново той беше точен за 2:2. Всички вече чакаха продълженията, когато Тедич с техничен удар оформи хеттрика си и донесе победата на Чукарички.

Последният полуфиналист е Войводина. Отборът от Нови Сад елиминира Младост (Лучани) след нулево равенство в редовното време и продълженията, а при дузпите единственият пропуск за гостите направи Предраг Павлович. Победният удар за Войводина бе дело на ветерана Никола Дринчич.
Вчера Цървена звезда отстрани Инджия след успех с 2:1 като гост. "Звездашите" вече станаха шампиони, а целта им до края на сезона е да направят дубъл.

Полуфиналите за Купата на Сърбия също ще се играят в един мач.