Вратарски грешки провалиха Порто (видео)

Подновяването на сезона в Португалия не донесе радост на феновете на водача в класирането Порто. "Драконите" изненадващо отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Фамаликао и още днес могат да отстъпят лидерската позиция на Бенфика.

Фамаликао се превърна в приятната изненада на кампанията и го доказа още веднъж. Домакините не се притесниха от името на съперника и с единствените си два точни удара стигнаха до успех, който ги изкачи на 5-о място в подреждането.

Порто имаше няколко чудесни възможности да поведе преди почивката, но вратарят на Фамаликао Рафаел Дефенди беше непробиваем. Най-доброто му спасяване попречи на Тикиньо да се разпише с глава в 33-ата минута.

в началото на втората част стражът на "драконите" Аугустин Маркесин изрита върнатата му топка на крака на Фабио Мартинш и той не сгреши. Гостите успяха да изравнят четвърт час преди края благодарение на Хесус Корона. Мексиканецът получи пас в наказателното поле и от малък ъгъл вкара за 1:1.

Порто тръгна да преследва пълния обрат, но в 78-та минута Педро Гонсалвеш изненада Маркесин с шут извън наказателното поле и донесе трите точки на Фамаликао.

Това е едва трета загуба за "драконите" през сезона и те имат само точка аванс пред Бенфика. Днес "орлите" излизат в Лисабон срещу Тондела.