Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Красив гол срази Краев и компания (видео)

Националът Божидар Краев игра цял мач за Жил Висенте, който отстъпи с 0:1 като гост на Портимоненsе. Това беше първият двубой след подновяването на сезона в Португалия, а по-късно тази вечер лидерът в класирането Порто гостува на Фамaликао.

Началните минути бяха по-добри за Жил Висенте, а Краев беше сред най-активните футболисти на гостите. При една от опасните контри към вратата на Портимоненсе, юношата на Левски избърза с паса и атаката пропадна.
В 49-ата минута Лукаш изстреля истински снаряд, който изненада стража на Жил Висенте и с помощта на гредата топката влетя във вратата. Домакините пропуснаха още няколко възможности чрез ветерана Джаксън Мартинес, а Клод Гонсалвеш можеше да донесе точката на тима на Краев, но стреля в аут. Малко преди края гол на Филипе Боа Морте от Портимоненсе беше отменен заради засада.

Жил Висенте е на 9-о място с 30 точки. Същият актив имат Морейрензе и Санта Клара. Портимоненсе е на предпоследното 17-о място с 19 точки.