Отборът на Павел Дочев разгроми пряк конкурент

Българин с историческо постижение, пренаписа футболната история на Германия

В среща от 29-ия кръг на Трета Бундеслига Виктория (Кьолн) постигна убедителна победа с 3:0 срещу Цвикау и се изкачи в средата на класирането. Отборът на Павел Дочев беше в силна серия преди прекъсването на сезона, а в първия си мач след рестарта отстъпи на Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:4. Двубоят се запомни с рекорда на българския специалист, който стана треньорът с най-много мачове в третото ниво на германския футбол.

Срещу Цвикау тимът на Дочев не вкара гол до почивката, но през второто полувреме беше пълен господар на терена. Бившият нападател на Кайзерлаутерн и Нюрнберг Алберт Буняку откри резултата в 63-ата минута, а другите попадения бяха дело на Майк Вундерлих (81) и Фабиан Холтхаус (90).
Победата отдалечи Виктория от опасната зона. Отборът вече е 12-и в подреждането с 38 точки, а Цвикау остана на 17-о място с актив от 33 точки.

Лидери в Трета Бундеслига са Дуисбург и Унтерхахинг с по 47 точки.