Безупречен Шаленберг не остави шансове на Везенков и отнесе титлата в Германия (видео)

Тежка загуба за Везенков в мач №1 от финала на БФБ е-баскет лигата
Германецът Кай Шаленберг спечели титлата в дебютното издание на турнира БФБ е-баскет лига, след като се наложи с 2-0 победи над българския национал Александър Везенков. Шаленберг и Джедай Мастърс надделяха над крилото на Олимпиакос и Балкан със 129:118 в мач №2, след като спечелиха и първия двубой вчера със 140:101

За разлика от първия мач между двата тима, този път отборът на Балкан започна по-силно и водеше през почти цялото първо полувреме. Това не притесни "джедаите", които върнаха паритета в двубоя в самия край на втория период, който приключи при резултат 63:63.

Джедай Мастърс показаха сериозно израстване в третата част и по едно време натрупаха преднина от 8 точки, но момчетата на Везенков отказаха да предадат толкова лесно мача и се добраха на две точки в края на частта - 89:87 за Джедай Мастърс.

Още в началото на последните 10 минути "джедаите" си върнаха аванса от 8 точки, а след това с безупречна стрелба и защита увеличиха аванса си на 12. "Зелените" стопиха дефицита на 6 точки, но груби грешки в атака подариха победата и титлата на отбора на Шаленберг - 129:118.

"Беше много трудно. Той е много добър и за два мача доминира. Когато съперникът е по-добър, просто трябва да го поздравиш. Радвам се, че участвах в тази лига, заяви Везенков след мача.