Джейдън Санчо напомни за себе си по великолепен начин (видео)

След известно отсъствие от титулярния състав Джейдън Санчо се завърна с гръм и трясък в стартовите 11 на Борусия (Дортмунд), за да блесне с три гола при разгромната победа с 6:1 над Падерборн 07 като гост в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. По този начин английският национал вече има 17 попадения и 16 асистенции в шампионата, като става първият играч, който има по повече от 15 от двете от поне 15 години насам. Освен това бившият играч на Манчестър Сити се превърна в най-младия играч в германския елит с 30 попадения, а той все още дори не е завършил втория си сезон.
С този успех тимът от Вестфалия намали до 7 точки изоставането си от лидера Байерн (Мюнхен). В оставащите пет кръга Борусия по-скоро ще се бори за втората позиция и за класиране за Шампионската лига.

Любопитното беше, че резултатът на полувремето в днешния мач все още беше 0:0, след като "жълто-черните" направиха доста слаби откриващи 45 минути. След това обаче разликата в класите си каза думата.
Санчо започна като титуляр за първи път след рестарта, тъй като досега не беше в оптимална форма заради травма. Освен с головете си, той ще се запомни и с подкрепата, която изрази към починалия американец Джордж Флойд. Същото стори и Ашраф Хакими при своя гол. Иначе другите попадения бяха дело на Азар и Марсел Шмелцер, а домакините намалиха на 1:2 чрез Уве Хюнемайер от дузпа.
Ерлинг Холанд е контузен и се наложи на Торган Азар да действа като централен нападател. Емре Джан замести друг от футболистите с травма - Махмуд Дахуд.

Падерборн е последен в класирането, но до днес нямаше загуба след паузата, след като записа три ремита. Стрели Мамба и Денис Сърбени действаха в атака.

Падерборн не изневери на стила си да се хвърля смело и в 11-ата минута пред Кристофър Антуи-Аджей се откри възможност за гол, но той не уцели вратата. Две минути след това ганайският национал пак шутира, но и този път неточно.
Борусия стигна до чисто положение чак в 26-ата, когато Рафаел Герейро за малко да вкара след силен удар с левия крак.
В 30-ата Торган Азар се възползва от грешка в защитата на Падерборн, но не успя да реализира.
До края на полувремето неточно шутираха Санчо и Юлиан Брант.
Втората част започна с възможност пред вратата на Роман Бюрки. В 49-ата обаче Ашраф Хакими направи голям пропуск на другата врата, където от няколко метра не съумя да преодолее стража на "07".
Още по-голяма шанс пропиля Азар в 52-ата, когато оставаше само да насочи топката в мрежата.
Само две минути след това обаче братът на Еден Азар вече се разписа. Той довкара избитата неубедително от вратаря Леополд Цингерле топка - 1:0 за Дортмунд.
Борусия удвои аванса си в 57-ата, когато Брант подаде на Санчо на празна врата. Веднага след гола си английският национал съблече фланелката си, за да покаже надпис "Справедливост за Джордж Флойд". Става дума за тъмнокожия американец, който преди дни почина при полицейски арест в Минеаполис.
Двубоят обаче не беше решен, защото в 72-ата Падерборн върна единия гол. Тогава Уве Хюнемайер вкара дузпа, отсъдена след като Джан спря с лакът топката.
След още само две минути обаче Санчо вкара още един път и Борусия поведе с 3:1.
Пет минути преди края позабравения Марсел Шмелцер се включи добре в атака, завършена точно от Хакими за 4:1.
Остана време за още две попадения за Борусия, реализирани от самия Шмелцер и отново Санчо.