Ред Бул Залцбург вдигна Купата на Австрия

Отборът на Ред Бул Залцбург вдигна за седми път в историята си Купата на Австрия. Това се случи след разгромна победа с 5:0 над втородивизионния Аустрия, като двубоят се проведе на неутрален терен. Резултатът откри Доминик Шобошлай в 20-ата минута.

Само 60 секунди по-късно халфът на Аустрия Доминик Щумбергер си отбеляза автогол и уби интригата в мача. С попадения на Ноа Окафор, Маджид Ашимеру и Секу Койта през втората част Ред Бул Залцбург оформи своя триумф. Това беше първи мач в Австрия от март, когато сезонът беше прекъснат. Подновяването му е планирано за 2 юни.