Байер (Леверкузен) се завърна на победния път, Хавертц с рекорд

Отборът на Байер (Леверкузен) се завърна на победния път, след като победи с 1:0 като гост Фрайбург в откриващия двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата. В герой за "аспирините" отново се превърна 20-годишният Кай Хавертц, който отбеляза единственото попадение в 55-ата минута на срещата. С успеха тимът от Леверкузен се изкачи временно на третата позиция в класирането с 56 точки и утвърди мястото си в зона Шампионска лига. Хавертц пък стана първия играч в историята на Бундеслигата, който има отбелязани 35 гола преди да навърши 21 години.

"Аспирините", които в предишния кръг допуснаха загуба с 1:4 у дома от Волсфбург, си бяха взели поука и наложиха тотална доминация от първата минута. Все пак през първите 45 минути най-сериозното положение за гол се откри пред домакините, когато в 44-ата минута Лукас Хьолер се озова очи в очи със стража на гостите Лукас Храдецки, но не успя да го преодолее.

След почивката Байер нанесе своя удар. Това се случи в 55-ата минута, когато Кай Хавертц успя да преодолее отбраната на домакините. Той получи перфектно топката в наказателното поле от Леон Бейли и успя да я промуши между краката на стража Александер Шволов за 1:0. В 63-ата гол на Байер беше отменен заради нарушение в атака. До края гостите имаха нови възможности за гол, но не успяха да ги реализират.