Бразилска самба в Разград! Лудогорец помете Дунав преди гостуването на "Герена" (видео)

Лудогорец разгроми с 4:0 Дунав в последната си проверка преди подновяване на efbet Лига. И четирите попадения за разградчани бяха дело на бразилски играчи. Марселиньо откри резултата в 10-ата минута, а след това Вандерсон реализира на два пъти (32, 45). В 65-ата минута Сисиньо оформи крайното 4:0.

Разградчани можеха да вкарат и още, но на два пъти гредите бяха последна преграда пред отбора на Павел Върба.

Проверката започна с натиск на Лудогорец, който можеше да даде резултат още в 5-ата минута. Тогава Вандерсон направи двойно подаване с Кешерю, озова се сам срещу Макенджиев и насочи технично топката към далечния ъгъл, но нацели лявата греда.

Орлите поведоха пет минути по-късно. Макенджиев не прецени излизането си при дълъг пас към Чибота и улови топката извън наказателното поле. Марселиньо се нагърби с изпълнението на фаула и реализира в горния ляв ъгъл, въпреки че стражът на Дунав успя да докосне топката, но това не бе достатъчно да я избие.

След четвърт час игра Лудогорец пропила още една възможност. Сисиньо центрира към Терзиев, който стреля с глава в аут. Дунав отговори с опасен шут на Стефан Христов в 22-ата минута, който профуча покрай вратата.

В 26-ата минута Клаудиу Кешерю прониза Макенджиев след комбинация с Чибота и шут от границата на наказателното поле, но реферите отмениха попадението със спорна засада.

В 32-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Той падна след превъзходна асистенция на Чибота отдясно, който намери непокрития Вандерсон и бразилецът без проблем реализира след удар от десетина метра.

Четири минути по-късно Кешерю отправи мощен изстрел, който Макенджиев боксира.

Лидерът в efbet Лига продължи с доминацията си и в заключителните секунди на първата част отбеляза ново попадение. Марселиньо прескочи топката, оставяйки я за Вандерсон, който стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в Петко Цанков тя се озова в мрежата на Макенджиев за 3:0.

През първия четвърт час на втората част Дунав погледна по-смело към лудогорската врата и отправи два шута чрез Христов и Исаевски, които обаче Ренан улови.

В 65-ата минута Лудогорец отбеляза четвърто попадение. Каули изведе набралия скорост Сисиньо. Исаевски опита да го спре чуквайки топката с шпагат, но по този начин излъга Макенджиев и десният бек на орлите вкара за 4:0 в празната врата.

След изпълнение на центъра Дунав организира добра атака отляво, която завърши с топовен шут на Долапчиев от 11-12 метра, но Ренан някак успя да избие в корнер.

В 75-ата минута домакините като по чудо не вкараха пети гол. Серкан Юсеин изведе Жоржиньо по дясното крило, който от своя страна намери непокрития Шверчок. Полякът шутира от десетина метра в напречната греда.

До края на мача Лудогорец продължи да търси още попадения, но липсата на концентрация пред противниковата врата им попречи да запишат успех с по-изразителен резултат.
Така орлите приключиха проверките си преди подновяването на шампионата с победа и загуба. Преди три дни те паднаха с 0:1 от Черно море. Следващия мач на тима е след седмица срещу Левски в София.

Русенци също записаха успех и поражение в своите проверки. Преди три дни момчетата на Людмил Киров надиграха с 1:0 Черно море.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 4:0