Любо Ганев посочи целите пред Пранди

Класиране на Олимпийските игри през 2024 г. в Париж е дългосрочната цел пред новия-стар селекционер на мъжкия национален отбор по волейбол на България Силвано Пранди. Краткосрочната задача е тимът да играе на европейското първенство през 2021 г.

"Минималната цел е класиране на европейското първенство, участие там, заемане на добро място и задължително оставане във формата за волейболната Лига на нациите", заяви пред bTV новият президент на БФВолейбол Любомир Ганев.

Квалификациите за европейското първенство са насрочени за август. България е в група с Австрия и Израел, като за шампионата през следващата година се класират първите тимове и петте най-добри втори от седемте групи.
Николай Желязков: Ще гледаме напред с четиригодишна перспектива

"Целта, която ще поставя, е влизане във финалната шестица на волейболната Лига на нациите през следващата година и призово място на европейското първенство", добави още Ганев.

Вчера (28 май) родната федерация реши Пранди да продължи да води "лъвовете", въпреки че не успя да класира тима за Игрите в Токио, а на европейското първенство през 2019 г. отборът завърши на незавидната 11-а позиция.
Пранди: Обадиха ми се много приятели от България да ми честитят! Не съм се чул все още с Любо Ганев

72-годишният Пранди ще работи в тандем с Николай Желязков, като идеята на федерацията е българинът да замени италианския специалист като главен селекционер след постигането на целите. На Пранди пък ще бъде поверена отговорността при подрастващите.

Задачата пред женския тим и наставника Иван Петков също е класиране за олимпийските игри в Париж през 2024 г.