Завръщането на футбола продължава: Ботев удари Славия на "Коматево" (видео+снимки)

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Славия в контрола между двата тима преди подновяването на шампионата заради паузата поради пандемията от COVID-19. Двата тима изиграха отворен мач и имаше интересни положения и пред двете врати, но в крайна сметка “канарчетата” се оказаха по-съобразителни на своя терен на базата в “Коматево” и стигнаха до успеха с попадения на Радослав Терзиев и Тодор Неделев. Неофициален дебют за пловдивчани направи и бившият играч на “белите” Славчо Шоколаров, който се появи в игра в средата на втората част.

Още в третата минута домакините можеха да открият резултата, след като Антонио Вутов се озова очи в очи с Антонис Стегриакис, но стреля в излезеля напред вратар.

В 18-ата минута талантът Димитър Тонев засече хубаво от воле центриране на Александър Тонев, но топаката бе избита от играч в бяло в ъглов удар. Малко по-късно нова комбинация между двамата Тоневци изведе този път по-големия на чиста позиция, но топката мина над вратата.

В 22-ата минута този път Славия бе близо до откриването. Галин Иванов бе на много чиста позиция, но стреля право във вратаря Янко Георгиев.

В 25-ата Тонев открадна една топка от Петър Патев и напредна по лявото крило, като последва центриране по земя. На близката греда Радослав Терзиев засече топката, но тя мина покрай гредата.

В 43-ата минута резултатът бе открит от домакините. Неделев центрира отлично от корнер към Радослав Терзиев, който с глава прониза Стергиакис.

В 51-ата минута Ботев пропусна страхотна възможност за увояване. Вутов бе изведен зад защитата, след което потърси Тонев на опразнената врата, но Стергиакис успя да се върне на позиция, за да спаси.

В 63-ата минута резултатът вече стана 2:0 в полза на Ботев. След контраатака Сашо Тонев намери Неделев, който без да се бави прониза Георги Петков.

До края на срещата темпото спадна, а двамата наставници направиха редица смени, като на терена се появиха доста млади играчи и от двата тима. В крайна сметка до ново попадение не се стигна и Ботев се поздрави с успех преди подновяването на шампионата.

БОТЕВ 2:0 СЛАВИЯ
1:0 Терзиев (43)
2:0 Неделев (63)