Унион оцеля с човек по-малко срещу Майнц 05 (видео)

Отборите на Унион (Берлин) и Майнц 05 не успяха да се победят в сблъсъка помежду си от 28-ия кръг на Бундеслигата. Срещата завърши при резултат 1:1, който обаче не бе най-желан от двата съперника, които са преки конкуренти в битката за оцеляване. Гостите може да съжаляват, че не се възползваха от факта, че играха цяло полувреме с човек повече, но дори и така не успяха да измъкнат трите точки.

Майнц пръв откри резултата в 13-ата минута, когато Леандро Барейро центрира почти от аутлинията, топката премина през куп играчи и се озова в Боте Баку, който от движение отбеляза за 0:1.

В 33-ата минута обаче Маркус Ингвартсен възстанови равенството с чудесно изпълнение от фаул.

В 42-ата минута Уноин остана в намален състав, след като Роберт Андрич получи втори жълт и червен картон.

През второто полувреме Майнц опита да потърси победата, но домакините удържаха натиска на съперника и срещата завърши без победител.

Така Унион поне спря серията си от три поредни загуби и с актив от 31 точки излезе на 13-ото място в таблицата. Майнц пък остава точно над чертата на 15-ата позиция с 28 точки.