На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Пропадането на Шалке продължава с пълна сила (видео)

За трети пореден път след подновяването на първенството тимът на Шалке 04 загуби, което най-вероятно ще доведе до раздяла с треньора Дейвид Вагнер. Този път отборът от Гелзенкирхен отстъпи с 1:2 при визитата си на застрашения от изпадение Фортуна (Дюселдорф) в мач от 28-ия кръг. “Миньорите” поведоха в 53-ата минута чрез Уестън Маккени, но четвърт час по-късно вече бяха позволили на съперника да го обърне след точни изстрели с глава на Роувен Хенингс (63’) и Кенан Караман (68’).

За Шалке това е пето поражение от последните шест двубоя в Бундеслигата, с което евентуалното класиране за Лига Европа се превръща в много трудна задача, защото шестият Волфсбург вече е на 5 точки.

Фортуна пък направи голяма крачка към оцеляването си. Тимът продължава да е на плейофната позиция, но е само на точка от Майнц 05. Назад остават Вердер (Бремен) и Падерборн 07, чиято задача е най-тежка.

Днес Вагнер избра постройка с трима централни защитници, сред които беше възстановеният Озан Кабак. Исканият от доста силни клубове Раби Матондо също беше титуляр, а Александер Нюбел пак остана на пейката. Звездата на Фортуна Роувен Хенингс поведе нападението.
Даниел Калиджури можеше да изведе "миньорите" напред след мощен удар с десния крак, но Флориан Кастенмайер спаси.
Същото се случи на другата врата, където Ерик Томи стреля добре, но Маркус Шуберт не допусна грешка.
Шалке стигна до 100-процентов шанс в първите секунди на второто полувреме, но Джонджо Кени не уцели вратата.
В 53-ата минута обаче съотборникът му Уестън Маккени не сгреши. Aмериканският халф се разписа с глава след центриране, давайки аванс на гостуващия състав.
Десет минути по-късно домакините изравниха чрез Хенингс. Попадението обаче беше оспорвано от футболистите на Шалке, защото при борба с Матия Настасич за топката нападателят видимо си помогна с ръка, но съдиите прецениха, че това не е нарушение.
След още само пет минути Фортуна излезе напред - 2:1, като Кенан Караман вкара с глава след заучено изпълнение на корнер.
Шалке хвърли всички сили в атака и в добавеното време дори вратарят Шуберт беше в наказателното поле на домакините. Последва атака, при която стражът изостана от Стивън Скрибски, но той не съумя да реализира трети гол за Фортуна, след като на голлинията стоеше само един играч в синьо.