Футболът в България се завърна! Дунав удари Черно море

Отборът на Дунав спечели първия мач на елитни отбори в България след началото на пандемията от COVID-19. “Драконите” удариха с 1:0 Черно море в контрола, играна на стадион “Тича” във Варна. Единственото попадение падна в средата на втората част. Тогава Юлиан Ненов бе точен от дузпа.

През първата част двата тима не успяха да си отбеляжат гол. Най-близо до попадение бяха домакините, които можеха да открият на два пъти чрез младия Денислав Ангелов. “Драконите” пък можеха да реализират след удар на Стефан Христов, но топката мина покрай вратата.

В 65-ата минута Дунав поведе в резултата. Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и главният рефер отсъди дузпа. Въпреки, че хвана ъгъла Иван Дичевски не успя да избие удара на Ненов за 1:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 0:1
0:1 Ненов (65-д)

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев (82-Йордан Радев), Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов (75-Николай Иванов), Родриго (46-Николай Златев), Матиас Курьор (82-Павел Георгиев), Денислав Ангелов.

Ду нав: Благой Макенджиев (46-Винченцо Ангелов), Александър Исаевски (82-Константин Митев), Петко Цанков (70-Димитър Тодоров), Михаел Милчев, Диян Димов (46-Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46-Фернандо Калваканте), Митко Русанов, Стефан Христов, Григор Долапчиев.