Тимо Вернер и РБ (Лайпциг) пренаписаха историята (видео)

За втори път през сезона в Германия РБ (Лайпциг) унизи Майнц 05. След като през есента “червените бикове” разгромиха съперника с 8:0, днес те се задоволиха "само" с 5:0 като гости в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата. По този начин тимът се изкачи до трето място и има шанс да атакува дори и втората позиция, имайки предвид сравнително лесната си програма до края.

Срещата на “Опел Арена” ще остане паметна за Лайпциг по две причини. С петте си попадения отборът увеличи сметката си на 68, което е нов клубен рекорд в рамките на Бундеслигата. Досега играчите на Разенбалшпорт бяха реализирали най-много 66. Върхово постижение записа и Тимо Вернер, който се отличи с хеттрик и вече има 24 гола - с три повече от досегашния му топ. Германският национал се разписа в 11-ата, 48-ата и 75-ата минути. Юсуф Поулсен в 23-ата и Марсел Забитцер в 36-ата добавиха другите попадения.

Майнц остава точно над опасната зона и вече е съставът с най-много допуснати голове - 60.
“05” заложи на оптималните си 11, с които преди седмица стигнаха до 2:2 срещу Кьолн. Жан-Филип Матета отново беше на пейката.

Треньорът на Лайпциг Юлиан Нагелсман остави Анхелиньо и Патрик Шик сред резервите, а шанс получи Дани Олмо. Тимът се завърна към 4-4-2 с Тимо Вернер и Юсуф Поулсен в нападение.
Разенбалшпорт притисна домакините още от самото начало и в 11-ата минута поведе в резултата. Конрад Лаймер центрира по земя отдясно и Вернер насочи кълбото в долния десен ъгъл на Флориан Мюлер.
Не последва никакъв отговор от играчите в червени екипи и в 23-ата минута топката отново спря в мрежата им. Този път Марсел Забитцер центрира и Поулсен спокойно с глава удвои.
Само две минути след втория гол Вернер за малко да направи 3:0.
В 33-ата Поулсен направи немислим пропуск от няколко метра, с което остави шансовете на домакините.
Дойде и 36-ата минута, в която РБ все пак увеличи преднината си. Тогава точен беше Марсел Забитцер, а при атаката като че ли имаше засада, но ВАР прецени, че голът е бил редовен.
Минута преди почивката Нкунку излезе сам срещу вратаря, но стреля в аут.
Четвъртият гол във вратата на Майнц стана факт в 48-ата минута, като беше вкаран от Вернер.
Късметът продължаваше да обръща гръб на Нкунку, който в 54-ата пропусна трети 100-процентов гол.

Липсата на интрига свали от нивото на двубоя и се чакаше само колко още попадения ще забият гостите. В 75-ата Вернер реализира за 5:0 след асистенция на Поулсен.