Енергетик измъкна драматичен успех като гост на Ислоч (видео)

Отборът на Енергетик постигна ценна победа с 2:1 кото гост на Ислоч в сблъсъка между двата тима от 10-ия кръг на първенството на Беларус. Успехът на гостите обаче бе много драматичен и дойде чак в добавеното време на мача.

Енергетик поведе в 12-ата минута с гол от дузпа на Ясурбек Яшибоев, но Ислоч изравни също от дузпа, реализирана от Годфри Стивън в 27-ата минута.

Драмата настъпи в добавеното време, когато Евгени Юдчиц вкара победния гол за гостите и им осигури трите точки.

Другите два мача от днешния ден приключиха без победител. Слуцк и Рух (Брест) направиха 1:1 в ранния двубой, а същият резултат се получи и в срещата между Витебск и Динамо (Минск).

След изиграването на тези срещи водач в класирането е БАТЕ (Борисов) с 22 точки, пред Енергетик с 21 и Жодно с 18.