Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Шахтьор (Солигорск) излезе трети с разгром над Белшина

Отборът на Шахтьор (Солигорск) излезе на 3-ото място във временното класиране в първенството на Беларус. Това се случи след успех с 4:0 над последния в таблицата Белшина. Срещата между двата тима бе от 9-ия кръг.

Роман Бегунов откри резултата в 21-ата минута след асистенция на Никола Антич. Дмитрий Подстрелов добави още два гола в 77-ата и 81-ата минута, а четвъртото попадение бе на сметката на Дарко Бодул.

С тази победа Шахтьор събра актив от 18 точки и поне временно влезе в топ 3, като дори е с равни точки с втория Жодно. Белшина пък продължава да буксува от началото на сезона, като остава на дъното на таблицата, без спечелен мач и само с 3 точки в актива си.