Херта помете Унион в дербито на Берлин (видео)

Херта спечели по безапелационен начин с 4:0 дербито на Берлин срещу местния враг Унион. Домакините на "Олимпиащадион" доминираха почти през целия мач, но и четирите гола паднаха през второто полувреме. Ведад Ибишивич откри резултата в 51-ата минута, Доди Лукебакио удвои само минута след това, а Матеус Куня бе автор на третото попадение в 61-ата минута. Четвъртият гол пък бе на сметката на защитника Дедрик Боята в 77-ата минута. Така играчите на Бруно Лабадия си отмъстиха за загубата с 0:1 през първия полусезон.

Мачът бе важен за двата тима и заради факта, че преди неговото начало те бяха плътно залепени един до друг в класирането, и не особено далеч от опасната зона.

Домакините на "Олимпиащадион" заложиха на Ведад Ибишевич на върха на атаката, а Матеус Куня, Владимир Дарида и Доди Лукебакио го подкрепяха от по-задни позиции.

Гостите пък излязоха със Себастиан Андерсон в предни позиции, а зад гърба му действаха Маркус Ингварсен и Мариус Бюлтер. Гриша Прьомел и Роберт Андрич движеха играта в средата на терена.

Първата по-интересна атака бе за Херта. В 17-ата минута Лукебакио излезе очи в очи с вратаря Рафал Гикиевич, който самоотвержено излезе и блокира удара му.

В 21-ата минута Марко Груич опита силен далечен удар, но топката премина над вратата.

В 27-ата минута дойде една от най-хубавите атаки на домакините. Ибишевич центрира успоредно на голлинията към Матеус Куня, който опита да вкара технично с пета, но Гикиевич отново бе заел добра позиция и спаси.

Гикиевич трябваше отново да се намесва решително и в 39-ата минута след хубав пробив и диагонален удар на Куня.

Най-добрата възможност за Унион бе в 44-ата минута, когато Андрич отправи много опасен изстрел от фаул, който профуча на сантиметри над напречната греда.

И втората част започна с натиск на Херта, който този път даде резултат и домакините нанизаха два бързи гола за две минути. Първо в 51-ата минута Ведад Ибишевич бе намерен с чудесно центриране от Марвин Платенхарт и босненецът с глава порази вратата за 1:0. Само минута след това Ибишевич пусна извеждащ пас за Лукебакио, който напредна, финтира вратаря и отбеляза за 2:0.

В 61-ата минута домакините направиха резултата класически. Куня навърза няколко защитници отляво и прати топката в наказателното поле, тя стигна до Ибишевич, който върна към бразилеца, а той с удар от границата на пеналта отбеляза за 3:0.

В 77-ата минута падна и четвърти гол във вратата на Унион. При едно центриране от корнер Дедрик Боята с глава порази вратата за 4:0.

Така Херта записа втора убедителна победа след подновяването на сезона в Бундеслигата и с актив от 34 точки излезе на 10-ото място в таблицата. Унион пък е в серия от три поредни загуби и се намира на 12-ото място с 30 точки.