Съдбата на сезона във ВТБ Лигата ще бъде решена скоро

Руската федерация по баскетбол ще проведе заседание на 27 май относно предсрочното прекратяване на сезона в руското първенство в рамките на Обединената лига ВТБ. Това заяви за ТАСС президентът на централата и легенда на руския баскетбол Андрей Кириленко.
ВТБ Лигата отмени сезона си
Правата за провеждане на руското първенство са делегирани на Обединената лига ВТБ и тя определя процедурата за определяне на победителите и призьорите на руското първенство и обобщава резултатите от него. Изпълнителният комитет на руската федерация следва да потвърди това решение въз основа на представянето в лигата.
Ще бъде разгледан и въпросът за Суперлигата и първенството на Русия за младежи до 21 години.
На 27 март ВТБ обяви предсрочното завършване на сезон 2019/2020 поради заплахата от разпространението на коронавирус. Шампион през този сезон не беше определен.
В края на турнира лидер в класирането беше Химки, който спечели 18 победи в 19 мача. Миналия сезон надпреварата беше спечелена от ЦСКА Москва.