БАТЕ показа класа срещу шампиона Динамо (Брест)

БАТЕ Борисов записа пета поредна победа в първенството на Беларус и вече има аванс от 4 точки на върха в класирането. Футболистите на старши треньора Сергей Ковалчук се наложиха с 3:1 като гост на действащия шампион Динамо (Брест) и показаха, че едва ли ще допуснат грешката от миналия сезон, когато позволиха хегемонията им да бъде нарушена.

Двубоят беше изключително динамичен и публиката, наброяваща малко над 4000 човека, видя голям брой голови положения. Станислав Драгун откри в полза на БАТЕ в 31-ата минута с глава след центриране от корнер, но в 40-ата красива комбинация на домакините завърши с безпощаден изстрел на звездата на тима Артьом Милевский.

След почивката Динамо пропусна своите шансове, а БАТЕ вкара два гола за 7 минути и реши всичко в своя полза. Първо се разписа Павел Нехайчик (73') с добавка отблизо, а интригата приключи след самостоятелен пробив и плътен удар на Неманя Милич.

Динамо (Брест) е едва на 8-о място в подреждането, но ще може да се реваншира в неделя, когато двата отбора ще се изправят отново един срещу друг, но този път във финала за Купата на Беларус.