Четвърта поредна победа за БАТЕ (видео)

БАТЕ Борисов запази лидерската си позиция след 9-ия кръг в първенството на Беларус. На "Борисов-Арена" домакините разгромиха с 3:0 приятната изненада Слуцк и отново имат с точка повече от Торпедо (Жодино) и Енергетик-МГУ.

Неманя Милич откри резултата в полза на БАТЕ още в 4-ата минута, засичайки центриране на Боян Настич. Игор Стасевич вкара за 2:0 в 24-ата минута с красив гол от фаул, а през второто полувреме се разписа и Павел Нехайчик. За отбора на Кирил Алашевский това беше четвърта поредна победа.

Енергетик-БГУ се наложи трудно над шампиона Динамо (Брест) с 2:1. Душан Бакич и Евгений Юдчиц бяха точни за домакините, а за Динамо почетното попадение вкара Сергей Кисляк в последните секунди.

Успех на собствен терен постигна и Шахтьор (Солигоск) - 2:0 срещу Славия (Мозир). Головете бяха дело на Виталий Лисакович и Сергей Баланович. По този начин Шахтьор се изкачи на 5-о място в таблицата.