НБА

Чикаго надигра Маями

28 април 2006 | 08:35

Шакил О`Нийл направи един от най-трагичните си мачове в плейофите, а съставът на Чикаго се възползва от това, за да грабне победата над своя опонент Маями Хийт със 109:90. Така “Биковете” спечелиха първата си победа в плейофите за този сезон и вече изостават с 1-2 победи от “Горещите”. Четвъртият мач между двата състава е в неделя в Чикаго. Шакил завърши мача с оскъдните 8 точки и 4 борби, като вкара само един кош в първите три части и отбеляза 6 точки в четвъртата. За сравнение най-слабото постижение на О`Нийл датира от 19 април 2004 година когато отбеляза едва 7 точки с екипа на Лос Анджелис Лейкърс.

Състезателят на Маями Джеймс Поуси беше изгонен 3:15 минути преди края, след груб фаул срещу Кърк Хайнрих при контраатака на Булс. Шест секунди по-късно Антоан Уокър напусна заради натрупани нарушения като заедно с това отнесе и техническо. Бен Гордън отбеляза 24 точки за Булс, а Кърк Хайнрих завърши с 22 точки и 11 асистенции. Луол Денг се отличи с 21 точки, а Андрес Носиони добави 19 и 9 борби.

Чикаго водеше след първата четвърт с 31:23 след силна игра на Гордън и Носиони, а на полувремето пренината на домакините беше 6 точки за 48:42. Маями намали преднината на Булс до 59:56 след тройка на Антоан Уокър, 7:25 минути преди края на мача. Хайнрих и Гордън обаче отговориха с две точни стрелби също от зоната за три точки, а Хийт така и не успяха да се върнат в мача след това. Дуейн Уейд бе най-резултатен за загубилите с 26 точки, а Джейсън Уилямс добави 17. Алонзо Морнинг игра за “Горещите” за първи път от 22 март и овладя 2 борби за 8 минути на терена.