НБА

Индиана пак дръпна в серията на Ню Джърси

28 април 2006 | 07:02

Индиана Пейсърс победи Ню Джърси Нетс със 107:95 в мач номер 3 от плейофите на Източната конференция и по този начин дръпна в серията с 2-1 победи.

Джърмейн О`Нийл направи фантастичен мач за “Пешеходците” реализирайки 37 точки като добави към актива си 15 борби и 4 “чадъра”, а Антъни Джонсън постигна рекордните в своята кариера 25 точки и направи 8 асистенции за успеха. Джонсън напълно надигра в персоналния двубой племейкъра на гостите Джейсън Кид, който се отличи с 14 точки, 6 асистенции и 6 борби. В последната четвърт задочния резултат между двамата беше 13:0 в полза на Джонсън.

В първите две срещи в Ийст Ръдърфорд Джърмейн О`Нийл реализира само 8 коша и направи 10 фаула като след мач номер 2 дори изрази открито своето недоволство от съдиите.

Няколко часа след като беше глобен с 15 000 долара за своите язвителни забележки към реферите О`Нийл си го изкара на Нетс, чийто баскетболисти опитаха всичко, за да го спрат, но безуспешно. Центърът на гостите Ненад Кръстич напусна срещата за натрупани нарушения, а крилата Джейсън Колинс и Клиф Робинсън също извършиха много фаулове, което се отрази на играта на тима.

О`Нийл беше неудържим, отбелязвайки първите си 6 стрелби. Той завърши с 12 успешни опита от средно разстояние от общо 15.

Пейсърс изоставаше в резултата с 51:55 на полувремето, независимо от 19-те точки на О`Нийл, който продължи да държи срещата в ръцете си. Индиана поведе със 78:70 в третата част, а Джърмейн реализира 10 точки при 4 от 5 успешни опита за стрелба срещу 3 от 18 за целия състав на Ню Джърси.

Нетс се доближи в резултата за 79-76 след 6 поредни точки на Ричард Джефърсън, който наниза 25 точки за тима от Ийст Ръдърфорд. Пейсърс обаче отговори с кош на О`Нийл и тройка на Стивън Джексън.
Бившият играч на Нетс отбеляза следващите 10 точки в коша на бившия си тим за водачеството от 94:82, 5:38 минути преди края на четвъртата част.

Впоследствие шест наказателни удара, изпълнени успешно от Джърмейн О`Нийл доведоха резултата до 102:89, 2:58 минути преди края на мача.

Джексън отбеляза 17 точки, а Педжа Стоякович добави 10 в първия си мач за тима след като пропусна предишния заради контузия в коляното.

Винс Картър отбеляза 21 от своите 25 точки през първата част за “Мрежите”, чийто отбор задължително ще трябва да гони победата в четвъртия мач.