Хауърд Уеб призна за една дузпа, която е подарил на Манчестър Юнайтед за знаменит обрат

Бившият елитен английски рефер Хауърд Уеб, който неведнъж е бил упрекван от фенове на други отбори, че е помагал на Манчестър Юнайтед, призна за едно свое решение в полза на "червените дяволи", което е било грешно. Става дума за една дузпа през 2009 година. Юнайтед приема Тотнъм на "Олд Трафорд" на 25 април, а резултатът е 2:0 в полза на гостите след голове на Дарън Бент и Лука Модрич. Преди началото на този двубой "червените дяволи" имат преднина само от три точки пред вечния си съперник Ливърпул в битката за титлата. Десетина минути след началото на втората част Уеб отсъжда дузпа в полза на домакините за нарушение на Аурелио Гомеш срещу Майкъл Карик. Кристиано Роналдо е точен от бялата точка за 1:2. След това домакините успяват да стигнат до пълен обрат след нови голове на Уейн Рууни, Роналдо и Димитър Бербатов. Крайният резултат е 5:2 в полза на Манчестър Юнайтед.

"Видях как Карик влиза в наказателното поле и стига пръв до топката, а вратарят го събаря. Беше лесно взето решение от мен. Очаквах обичайните бегли протести от футболистите, но вместо това видях огромното учудване и удивление на Гомеш. За секунди разбрах, че очевидно съм сгрешил с решението си. Не го промених, защото нямах никакви други доказателства, че съм сгрешил, освен вътрешното чувство за това. Дори се надявах Роналдо да изпусне дузпата, но той не го направи. Когато си съдия, можеш да видиш промяната в импулса на двата отбора. При 1:2 все още не се знае, но при 2:2 вече можеш да разбереш накъде отива мачът", разказа Уеб пред The Athletic.