БАТЕ най-сетне показа класа, гол от корнер украси победата на "трактористите" (видео)

БАТЕ (Борисов) постигна втората си победа във Висшата лига на Беларус от началото на сезона, след като надделя с 3:0 над ФК Минск като гост в двубой от четвъртия кръг на първенството. "Трактористите", които през миналата кампания сдадоха титлата след 13 поредни шампионски сезона, имаха аванс от два гола до почивката. Станислав Драгун откри резултата в 26-ата минута, когато засече технично от въздуха центриране на Настич отляво. Пет минути след това гредата спаси домакините след удар с глава на Бага. В 38-ата обаче Антон Сарока удвои, след като засече отблизо ново центриране на Настич.

В 62-рата минута Павел Нехайчик направи 3:0 директно от корнер след лоша намеса на Артьом Леонов. Малко след това гредата за втори път спаси домакините след удар с глава на Сарока. До края гостите пропуснаха да разгромят своя съперник.

След този успех БАТЕ се изкачи до пето място във временното класиране с актив от шест точки след първите четири кръга. Толкова има и ФК Минск, който е на девета позиция.

С днешната победа клубът от Борисов отпразнува и своя рожден ден.