Торпедо повали лидера в Беларус (видео)

Торпедо Белаз нанесе първа загуба на лидера Енергетик-БГУ от началото на сезона, след като го победи с 2:0. Хачатурян откри резултата в 55-ата минута, а страхотен гол на бразилеца Габриел Рамос удвои преднината на домакините.

Въпреки загубата, Енергетик-БГУ остана на върха на класирането с девет точки, но толкова вече има и днешният му съперник.

Първото полувреме бе равностойно. И двата отбора не задържаха топката в центъра, а веднага опитваха да атакуват. Повечето атаки обаче водеха до опасни ситуации пред двете врати.

В 55-ата минута резултатът бе открит. Хачатурян подаде на Габриел Рамос, който преодоля играч на съперника, навлезе в наказателното поле и намери Хачатурян на точката на дузпата, а за него не бе проблем да насочи топката към мрежата.

Гостите опитаха да отговорят и малко вдигнаха темпото. Торпедо обаче поведе с 2:0 в 66-ата минута. Тогава Рамос с фантастичен изстрел от 30 метра не остави шансове на вратаря Садовский.

Енергетик-БГУ бе близо до намаляване на резултата в 83-ата минута. Капитанът на гостите Носко проби отдясно и прати топката в малкото наказателно поле. Там опитът на Устинов да изчисти можеше да доведе до попадение. Топката се удари в горната греда, но не влезе в мрежата. В самия край Торпедо се размина с трети гол.