Славия отново удари БАТЕ Борисов (видео)

08 април 2020 | 19:21 - Обновена
  • копирано
  • 7
Славия Мозир постигна втора победа над БАТЕ Борисов в рамките на две седмици. Този път успехът бе постигнат в пъ в първи мач от полуфиналите за Купата на Беларус. Домакините от Мориз спечелиха с 1:0, а единственото попадение в мача падна в 11-ата минута и бе дело на Пантя. За БАТЕ това бе трета загуба в последните четири мача.

Домакините имаха предимство в началото на мача и като цяло доминираха през първото полувреме. Още в 11-ата минута Славия поведе. Защитата на гостите не се справи с центриране на Котляров, топката стигна до Пантя и с удар отблизо той откри резултата.

Тимът от Мозир имаше по-ясна идея как да застраши вратата на съперника и го направи още няколко пъти в първия половин час от срещата. В 18-ата минута Мелников стреля от малък ъгъл и топката за малко да мине под вратаря, но Щербицкий успя да я отклони. Стражът на БАТЕ трябваше да се намесва още 2-3 пъти в този период.

Гостите имаха шанс да изравнят в 34-ата минута, но вратарят на Славия Барановский излезе отлично и блокира Милич. В тези минути БАТЕ Борисов изравни играта и за кратко успя да натисне. До почивката обаче можеше да губи с по-голяма разлика, тъй като домакините организираха две отлични бързи атаки, но те бяха завършени със слаби удари.

Второто полувреме започна силно за гостите и в самото му начало БАТЕ пропусна добра възможност. В 52-ата минута Щербицкий пък отрази удар на Чухлей. След почивката тимът от Мозир играеше малко по-предпазливо и отстъпи инициативата на съперника, като се опитваше да стигне до втори гол на контраатака.

Постепенно Славия се дръпна много назад и БАТЕ Борисов почти през цялото време владееше топката. Гостите обаче рядко стигаха до положения. В 74-ата минута влезлият като резерва Мукам бе изведен отлично, но ударът му бе неточен. Другата по-опасна ситуация бе след ъглов удар, но като цяло Барановский нямаше много работа и домакините запазиха преднината си. В самия край Костров можеше да удвои аванса на Славия при отлична контраатака, но ударът му бе отразен от Щербицкий.

08 април 2020 | 21:30

Славия Мозир играе най-читав футбол засега. Само в първия мач със Слуцк съдията ги закопа като свири 4 дузпи срещу тях. Динамо Брест се засилват също. Бате може и да не хване 3-ката тая година. Енергетик едва ли ще удържат. Рейтинг: 4 1

...
(Гост)
08 април 2020 | 22:12

Брато, възхищавам ти се на любовта към футбола!... Тоя изврат на километри от Чернобил мога да го гледам точно толкова... колкото антихумористичното чучело Цитиридис... 30 секунди... макс!... Рейтинг: 5 3

славия
(Гост)
4
отговор
08 април 2020 | 19:25

явно адашите от мозир са се засилили.бяха доста зле.сега бият два пъти бате борисов,а биха като гости и шампиона динамо брест.но само беларуското не е достатъчно.футболът е с отрязани ръце и крака в момента. Рейтинг: 7 2

...
(Гост)
3
отговор
08 април 2020 | 18:05

ето затова руските републики са най велики при тях корона вирус няма. една водка и всичко е готово. Рейтинг: 3 4

08 април 2020 | 17:53

Бате Борисов ще станат по богати от Реал и Барса, от 4 мача три са им тото.Играят като борещ се за оцеляване,а не като хегемон какъвто са в Беларус последните години.Противен,ама много противен отбор. Рейтинг: 5 6

sadasad
(Гост)
08 април 2020 | 18:01

Какъв хегемон бе батко, те половината им отбор са нови миналата година загубиха титлата и имат 6 победи в последните 15 мача хахахахах... Рейтинг: 7 3

Перник
(Гост)
08 април 2020 | 19:19

От 2010 до 2019 осем пъти шампиони,ако това не е хегемон не знам кое е.Само миналата година са втори на 5 точки от Динамо. Рейтинг: 2 5

Кат разбираш толкоз
(Гост)
09 април 2020 | 05:54

играй тото сека седмица и да си станал милиардер та ева и уя сплескан Рейтинг: 1 0

08 април 2020 | 20:33

Еми като видиш хегемона да губи титлата не залагаш повече на тях. Да не би Олимпик Лион да са ставали шампион след като бяха хегемон в продължение на 8 години? До ден днешен бас държа че Лион са най-дървеният отбор за залагане. Веднъж приключил цикъла за един отбор има поне няколко години докато се окопити. А уредени мачове не можеш да докажеш, нито статистиките предполагат БАТЕ да победи. Погледни им приятелските мачове от Януари и Февруари имат 2 гола за 6 мача и не могат да победят ФК Сочи които са предпоследни в Русия ти говориш за хегемон. Всичко за БАТЕ приключи още Декември миналата година само ти не разбра. По твоята логика Лудогорец хегемона трябва да има само победи, ама ако им погледнеш последните 20 мача ще видиш че имат 6 победи 7 равни и 7 загуби какво като са били хегемон в продължение на 8 години? Розенборг също бяха хегемон на Норвегия, с 14 поредни титли, но в сезона след поредицата бяха на 4 точки от изпадане. Рейтинг: 5 1

Футболът се завърна на Фарьорските острови 11 май 2020
В събота стартира първенството на Фарьорските острови, което бе позитивен знак за футбола в Европа. На архипелага между Шотландия и Исландия се изигра първия кръг от местния шампионат.Последния път, когато КИ Клаксвик и ...
Дарко Панчев пред Sportal.bg: Не дадоха на Звезда ... 30 септември 2019
Дарко Панчев е роден на 7 септември 1965 г. в Скопие. Започва кариерата си във Вардар, а през 1988 г. е привлечен от Цървена звезда. За гранда от Белград има впечатляваща статистика – 94 гола в 91 срещи. През ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.