Енергетик - БГУ завзе върха в Беларус (видео)

Отборът на Енергетик - БГУ записа трета победа в беларуската Висша лига след 2:0 над ФК Минск в среща от третия кръг. Преди този мач и двата тима бяха единствени със стопроцентов актив от точки. Новият лидер може да бъде настигнат само от Ислоч, който играе по-късно днес.

В 21-вата минута Якшибоев нахлу със силен рейд отдясно и отправи удар, който беше отразен от вратаря. При добавката Алексей Носко реализира с удар от 12 метра, при който стражът на гостите не беше подготвен. В 41-вата гостите атакува: Съзочик получи добра топката, но ударът му не се получи.

След почивката опитите на гостите се оказаха неуспешни, въпреки че в 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Мусакаян. В 90-ата Якшибоев довърши Минск с втори гол за крайното 2:0. Той напредна отляво и реализира от малък ъгъл.