Динамо с първа победа за сезона

Динамо (Минск) постигна първа победа от началото на сезона в Беларус, след като спечели с 2:0 домакинството си на Торпедо Белаз. За гостите това бе първа загуба и първи мач, в който допускат гол. Местното първенство е единственото в Европа, което продължава да се провежда.

Динамо доминираше през цялата среща, но реши мача още преди почивката. Климович откри резултата в 21-ата минута, а Бручич удвои аванса на домакините в 42-ата минута.

Динамо пропусна отлична възможност да поведе още в третата минута. Тогава Климович прекрасно свали топката към Иван Бахар, който навлезе в наказателното поле и само трябваше да преодолее вратаря на гостите, но изстрелът му мина покрай вратата. В първите минути домакините имаха сериозно преимущество и почти не даваха топката на съперника.

Превъзходството на Динамо логично доведе до гол. В 21-ата минута Владислав Климович откри резултата. След грешка в защитата на Торпедо топката стигна до него и с прецизен удар от границата на наказателното поле Климович се разписа.
Третият кръг в Беларус започна с успех на гостите

Гостите стигнаха до една от редките си възможности в 32-ата минута. След отлично центриране Юсов стреля с глава от добра позиция, но не затрудни вратаря Плотников. Малко преди почивката Динамо поведе с 2:0. След ъглов удар Динга стреля с глава, Бушма отклони топката, но тя отиде на крака на Бручич, който я прати в опразнената врата.

След почивката домакините подходиха малко по-предпазливо, но продължиха да контролират събитията на терена. Съперникът им играеше повече с топката, но с нищо не затрудни тима от Минск. Най-добрата възможност през втората част се откри пред автора на втория гол Бручич. Той отправи отличен удар, но вратарят Бушма се намеси великолепно и отклони топката.

ДИНАМО МИНСК - ТОРПЕДО БЕЛАЗ 2:0
1:0 - Климович (21)
2:0 - Бручич (42)