Втора издънка постави под въпрос амбициите на БАТЕ (видео)

Най-силният отбор в историята на Беларус БАТЕ Борисов допусна втора поредна загуба на старта на новия сезон в местния футбол. Tова е и единственото първенство в Европа, което тече в момента.В сблъсък от втория кръг на Премиер лигата бившият участник в Лига Европа отстъпи с 1:2 при визитата си на Славия в град Мозир, който се намира на около 100 км от Чернобил. Така БАТЕ вече е почти на дъното, след като преди 9 дни загуби с 1:3 и от Енергетик БГУ.

Отборът от Борисов поведе в 10-ата минута след много хубаво попадение на Вилум Вилумсон, но след това Славия обърна с две попадения на руснака Никита Мелников. Той изравни в 32-ата, а в 48-ата заби втория гол.

Домакините бяха с класа над своя съперник и пропуснаха да реализира още поне на два пъти.

Показателен за слабото ниво на БАТЕ е фактът, че отборът не успя да стигне дори до един корнер, а играчите от Мозир изпълниха десет.

През миналия сезон БАТЕ загуби титлата си в Беларус, но с показаното до момента със сигурност поставя под въпрос възможността да си я върне.

Футболистите в жълти екипи стартираха добре и в 10-ата минута се радваха, след като исландецът Вилумсон майсторски заби кълбото горния десен ъгъл за 1:0 в полза на БАТЕ.

След това обаче Славия заигра по-силно и в 32-ата Мелников изравни, след като довкара избитата от вратаря на съперника топка.

„Червено-черните“ стигнаха до обрата само три минути след подновяването на играта за втората част. Тогава Мелников засече подаване отдясно за 2:1.

По-рано днес Динамо Брест надви Слуцк с 1:0 като гост в първата среща за деня.

СЛАВИЯ М – БАТЕ 2:1

0:1 Вилумсон (10)

1:1 Мелников (32)

2:1 Мелников (48)