100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Нов мач - нов лидер в единственото действащо първенство в Европа (видео)

Енергетик-БГУ е новият лидер във Висшата лига на Беларус, след като тимът от Минск победи с 1:0 Рух Брест в двубой от втория кръг на единственото действащо първенство в Европа. Попадението реализира Даниил Мирошников минута преди края на първото полувреме. Така Енергетик измести от върха Торпедо Жодино, който в ранния мач от кръга надигра Белшина също с 1:0. И двата отбора имат пълен актив след първите си два мача.

Рух беше значително по-активният отбор през първото полувреме, но това не попречи на гостите да се възползват от статично положение и да се оттеглят на почивка с гол аванс. Отбеляза го Даниил Милушников в 44-тата минута, когато засече с глава центриране от корнер, пращайки топката до далечната греда. През втората част Рух не успя да промени нищо. Най-близо до гола бе капитанът Тихоновский, чийто изстрел срещна гредата.

В първия кръг Рух поднесе една от изненадите, след като победи с 1:0 като гост отбора на Динамо Минск. Още по-голяма сензация сътвори тимът от Минск, който победи безапелационно един от фаворитите за титлата – БАТЕ, с 3:1 у дома.