Торпедо оглави класирането в Беларус (видео)

Торпедо Жодино излезе на върха във временното класиране на Висшата лига на Беларус, след като победи с 1:0 Белшина Бобруйск в първия мач от втория кръг на шампионата. Единственото попадение реализира Валерий Горбачук в 50-ата. Това бе втори успех на торпедовци, които в първия кръг победиха със същия резултат Шахтьор (Солигорск). Отборът на Белшина, който се завърна в елита след 4-годишно прекъсване, пък допусна втора последователна загуба.

В 17-ата минута Павлюковец отправи много опасен удар, но стражът на гостите Туранок се намеси по прекрасен начин и изби топката над напречната греда. Торпедо продължи да контролира събитията и да търси гол, като най-активен в предни позиции бе Габриел Рамос, но домакините така и не успяха да създадат особено чисти положения, от които да се възползват. Играчите на Белшина се бяха прибрали в своята половина и опитваха контраатаки, но те бяха доста беззъби.

В началото на второто полувреме Валерий Горбачик пропусна добра възможност, след като от 7-8 метра стреля високо над вратата, но в 50-ата минута именно той откри резултата. Нападателят на Торпедо направи добавка отблизо, след като преди това Туранок бе избил удар на капитана Хачатурян.

До края Юсов, който се появи като резерва, пропусна да направи победата на Торпедо по-убедителна. В последната минута отново Туранок показа страхотен рефлекс и изби опасен удар на Афанасиев.