100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Една усмихната душа... Стеф Къри си припомни велик мач на Клей Томпсън (видео)

Заради пандемията от коронавирус завръщането на Стеф Къри в НБА след фрактура на ръката не продължи дълго и пойнт гардът на Голдън Стейт Уориърс със сигурност няма търпение отново да стъпи на баскетболното игрище. Междувременно суперзвездата на "Воините" сподели в Twitter, че душата му "се е усмихвала" в продължение на 48 минути. Причината - навършилият на 14 март 32 години играч е изгледал запис с извънземното представяне на съотборника си Клей Томпсън срещу Индиана Пейсърс от декември 2016 година. Тогава Томпсън прави нещо феноменално - вкарва 60 точки за само 29 минути игра и три четвърти.

Във въпросния мач Голдън Стейт разгромява "Пешеходците" у дома със 142:106, а Клей Томпсън напуска игрището при резултат 114:79 за "Воините" 1:22 минута преди края на третата четвърт. Стрелящият гард нанизва 8 тройки в коша на Пейсърс в двубоя.

"Тъкмо изгледах как Клей Томпсън вкарва 60 точки за три четвърти. Сякаш беше на живо. Душата ми се усмихваше 48 минути. Това момче си го бива", написа в Twitter Къри.

А възстановяващият се от тежка контузия в момента Клей Томпсън наистина си го бива. През януари 2015 година той прави още нещо историческо, вкарвайки 37 точки (общо 52 в срещата) при победата на Уориърс със 126:101 срещу гостите от Сакраменто Кингс. Кой знае, може би следващият "туит" на Стеф Къри ще бъде свързан с този мач.