Тамбов разгроми Криля Советов в дербито на дъното в Премиер лигата (видео)

Отборът на Тамбов разгроми Криля Советов с 3:0 в дербито на дъното от 22-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят се проведе в Нижний Новгород, а главен съдия беше московчанинът Сергей Карасьов.

Двата отбора се нуждаеха отчаяно от точки, тъй като се намираха в опасната зона - Тамбов вървеше предпоследен, а Криля Советов бе с едно място по-напред, изпреварвайки го само по голова разлика.

Резултатът беше открит в 33-ата минута, а автор на първото попадение стана Георгий Мелкадзе, който играе под наем от Спартак Москва. В 54-ата минута Тмбов удвои аванса си с гол на Владимир Обухов. В самия край на мача Антон Килин оформи крайния резултат след асистенция на...вратаря Гиорги Шелия.

Така Тамбов записа втори успех през сезона над Криля Советов след успеха с 4:1 в края на месец февруари.

С успеха Тамбов събра 25 точки и се изкачи на 11-ата позиция, докато Криля Советов остана 15-и с 22.