Измина година от последния гол на Бейл на "Бернабеу"

Днес се навършва година от последното попадение на Гарет Бейл на "Сантиаго Бернабеу" в Ла Лига, отбелязва Marca. На 16 март 2019 година уелсецът реализира във вратата на Селта, за да покачи резултата на 2:0. Това е първият двубой на Зинедин Зидан след завръщането му в кралския клуб. След този мач срещу "небесносините" Бейл изигра още десет срещи на "Бернабеу", в които записа 531 игрови минути.

Последният му мач у дома е в схватката срещу Манчестър Сити в Шампионската лига, когато се появи за финалния четвърт час. За 366 дни британецът успя да вкара едва три гола - всичките при гостувания. Бейл продължава със седмици да не е в сметките на Зидан, след което изненадващо отново да се появи. Испанските медии и това лято ще пишат за вариантите той да си тръгне от испанската столица.