Теди Салпаров и Газпром-Югра взеха само гейм на Динамо в 1/4-финал №1 в Русия

Теди Салпаров MVP! Газпром-Югра удари Цецо Соколов и Зенит за финал на редовния сезон

Теодор Салпаров и неговият Газпром-Югра (Сургут) тръгнаха със загуба в плейофната фаза на руската Суперлига.

Играчите на Рафаел Хабибулин успяха да вземат само гейм и паднаха у дома от гранда Динамо (Москва) с 1:3 (27:29, 16:25, 25:19, 20:25) мач №1 от 1/4-финалните плейофи, игран този следобед.

По този начин Газпром-Югра изостава с 0-1 победи в серията. Втората среща между двата тима ще бъде в събота (21 март) от 17,00 часа българско време. При разменени победи, ще се играе т.нар. "златен" гейм. В противен случай Динамо ще се класира за финалната шестица от 30 март до 5 април в Новосибирск.
Локомотив на Пламен Константинов ще е домакин на турнира от “Финалната шестица” в Русия
Теодор Салпаров изигра пореден силен мач за домакините и завърши с 64% позитивно и 45% перфектно посрещане.

Най-резултатен за Газпром-Югра за пореден път бе полският диагонал и национал Мачей Музай със страхотните 24 точки (1 ас и 59% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

За тима на Динамо белгийският национал Сам Деруу реализира 22 точки (2 блока, 56% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане), а Максим Жигалов добави още 18 точки (5 аса!, 1 блок и 36% ефективност в атака) за победата.

ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) - ДИНАМО (МОСКВА) 1:3 (27:29, 16:25, 25:19, 20:25)
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Евгений Рукавишников 3, Мачей Музай 24, Кирил Костиленко 11, Александър Болдирев 2, Артьом Довган 7, Алексей Плужников 4 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (Павел Авдоченко, Леонид Щадилов 5, Руслан Галимов, Денис Черейский 4, Артьом Хабибулин 3)
Старши треньор: РАФАЕЛ ХАБИБУЛИН
ДИНАМО: Павел Панков 6, Максим Жигалов 18, Сам Деруу 22, Стивън Маар 15, Владимир Съемщиков 6, Иля Власов 10 - Евгений Баранов-либеро (Юрий Бережко, Чеславс Свентицкис 1, Алексей Кабешов, Романас Шкулявичус 2)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ.