Попето отново вкара, но 8 кошмарни минути провалиха Ростов (видео + галерия)

Ивелин Попов вкара гол за Ростов, но отборът му загуби с 1:3 от Локомотив (Москва) в централния мач от 22-ия кръг на руската Премиер лига. По този начин "железничарите" се изравниха с Краснодар на второто място в класирането, а Попето и компания са 4-и в подреждането.

За бившия национал това беше гол №4 през сезона. Неговият отбор доминираше до средата на първото полувреме, но получи 3 гола за 8 минути и се срина. След почивката Попов намали от дузпа, но не спаси Ростов от първа загуба за 2020 година. Локо пък си отмъсти за поражението с 1:2 през есента в Москва.

В средата на седмицата Ростов взе изключително важни три точки срещу ЦСКА (Москва). Отборът на Валерий Карпин се наложи с 3:2 над "армейците", но в края можеше да изпусне победата, въпреки че имаше двама човека повече.

Локомотив пък надви с 1:0 аутсайдера Ахмат и във втори пореден мач не допусна гол, след като преди това направи нулево равенство в Санкт Петербург срещу Зенит.

В състава на Ростов нямаше изненади. Ивелин Попов този път беше в ролята на вътрешен халф, заедно с Матиас Норман, а Бактийор Зайнутдинов, Роман Ерьоменко и Хорен Байрамян действаха най-близо до изнесения в предни позиции Елдор Шомуродов.

Наставникът на Локо Юрий Сьомин също заложи на 4-2-3-1, като атаката водеше Едер, подкрепян от Рифат Жемалетдинов, Алексей Миранчук и Жоао Марио. В средата на терена си партнираха Дмитрий Баринов и Гжегож Криховяк.

Пред над 30 000 фенове домакините бяха по-активни в началните минути и дадоха да се разбере, че ще търсят ранен гол. Първо Бенедикт Хьоведес блокира удар на Ивелин Попов, а малко след това българинът опита да изненада от далечна дистанция Гилерме, но бразилецът с руски паспорт внимаваше. Норман също пропусна да открие в полза на "жълто-сините".

В 14-ата минута и гредата спаси Локомотив след удар с глава на Попов, който засече центриране от десния фланг на Алексей Козлов. Последва пас на Ерьоменко към Шомуродов и удар, отразен от Гилерме.

Всички на стадиона чакаха домакините да поведат, но се случи точно обратното. В 34-ата минута Криховяк намери топката от ждроб и Песяков успя само да я избие в страничния стълб, след което тя се удари в гърба му и влезе във вратата. Попадението беше записано като автогол на стража на Ростов, а оттук насетне футболистите на карпин рухнаха и бяха безмилостни наказани.

В 38-ата минута Жемалетдинов шутира между няколко бранители, а плонжът на Песяков закъсня - 0:2. В 42-ата минута перфектна контра на "железничарите" завърши с центриране на Мачей Рибус и гол на Криховяк, който от малкото наказателно поле заби топката по гредата.

30 Ростов - Локомотив (М) 1:3

Гостите можеха тотално да довършат объркания съперник, но след поредната грешка в защитата на Ростов Алексей Миранчук уцели гредата.

Второто полувреме отново стартира с надмощие на Ростов, но защитата на Локомотив вече действаше с много повече спокойствие. В 62-ата минута обаче Криховяк ненужно фаулира Зайнутдинов в наказателното поле и реферът Вилков посочи бялата точка, въпреки протестите на гостите. Зад топката отново застана капитанът Ивелин Попов, който се разписа от дузпа и срещу ЦСКА. Изпълнението на българина беше перфектно и не остави никакъв шанс на Гилерме.

След гола "железничарите" реагираха с няколко атаки, които не доведоха до опасност за вратата на Песяков, но показаха, че тимът на Сьомин няма намерение само да се брани до края. Опитният наставник на московчани усили халфовата линия с включването на Станислав Магкеев Жоао Марио, който беше твърде изолиран от играта.

В 77-ата минута Попов спечели корнер, а след неговото изпълнение топката стигна до Ерьоменко, но мощният удар на финландския национал бе твърде неточен. Домакините се опитаха отново да притиснат съперника в неговата половина, но вече нямаха физически сили.

В 87-ата Миранчук разтресе гредата от пряк свободен удар, а в ответната атака Ивелин Попов беше близо до втория си гол в мача, но топката излезе в аут.

Въпреки че играе атрактивно и е сред лидерите в класирането, Ростов показа много слабости в защита и е на трето място по брой допуснати голове от всички отбори в РПЛ - 34. В следващия кръг ростовчани ще гостуват на новака Сочи, който е в серия от 3 победи, а Локо ще е домакин на Оренбург.